Yunanistan’da 01 ocak 2018 tarihinden itibaren satılacak olan gayrimenkullerde satıcı aldığı değer ile sattığı değer arasındaki farkın %15 ini vergi olarak ödemek zorunda kalacaktır. Bu da Yunanistan da ev alacakların ev alırken yapacakları pazarlıklara negatif olarak yansıyacaktır. Bizler de Yunanistanda Avantajlı Ev Almak isteyenler için 01 Ocak 2018 tarihinden evvel yatırımlarını yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Yunanistanda Avantajlı Ev Almak

Örneğin Yunanistan da 250.000 TL bedelle alınan bir gayrimenkul 350.000 TL bedelle satılacağı zaman 100.000 TL’nin %15 ine tekabül eden 15.000 TL vergi olarak ödenmek zorundadır. Buda satıcıların gayrimenkullerini satarken yapacakları pazarlıklarda katı tutum sergileyeceklerini göstermektedir. Bu nedenle ödeyecekleri vergiyi de düşünen satıcıların çok fazla indirim yapmayacakları ön görülmektedir.

Yunanistanda Avantajlı Ev Almak

KHI Property Group Ltd. UK. firması olarak bizlerde yatırımcılarımıza Yunanistan da yapacakları yatırımları 01 Ocak 2018 tarihinden evvel yapmalarını öneriyoruz.

Yunanistanda yatırım yapmak ve gayrimenkul almak ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için sizlere hizmet verebiliriz. Bizlerle İletişim sayfamızda yer alan bilgiler vasıtasıyla iletişim kurabilirsiniz.