Yunanistan Vatandaşlığı Almak artık daha kolay. Yunanistan’da 2015 yılından itibaren Avrupa Birliği üyesi olmayan vatandaşlar için Golden Visa bir başka deyişle Altın Vize uygulaması başlatmıştır. Bu sistem nedir derseniz yatırım yolu ile vatandaşlık yani Golden Residence Permit programı olarak tanımlayabiliriz.

Program dahilinde vize almak isteyen kişilerin Yunanistan’de gayrimenkul satın almak, devlet tahvilleri satın almak veyahut istihdam sağlayacak bir iş kurmaları gerekmektedir. Bu sayede süresiz oturum izni elde edebilirsiniz.

Yunanistan Vatandaşlığı Almak

2015 yılındaki düzenleme ile aşağıda sıralanan maddelerden herhangi birisinin yapılması durumunda programa dahil olunabilir.
+ 250.000 € ve üzeri Gayrimenkul Yatırımı
+ 1.000.000 €’luk Yunanistan bankalarında yapılacak hazine bonosu yatırımı
+ Uzun süreli Devremülk kiralanması (En az 10 yıl ile sınırlıdır.) Yada en az 250.000 € değerinde otel yada eşyalı turistik tesis kiralanması (Ödemenin tamamının peşin yapılması gerekmektedir.)
+ 250.000 € değerinde arsa alıp inşaat yapılması
+ Yine 10 yıllık devremülk kiralanması durumunda bu kiralanan yerin yıllık olarak düzenli kullanımı gerekmektedir. (Kiralanan devremülkün kontratında yazan sürenin tamamı kadar.)
+ Toplamda 250.000 €’luk para transferi ile birden fazla ürün alımı veya küçük ve orta ölçeklikteki firmalara ortak olunması ya da alınması (Esnek Risk Yatırımı)

+ Eğer ki gayrimenkul almak isteyen şahıs D tipi vize ile yani Golden Vize almak için gerekli vize ile ülkeye giriş yaptıysa yanında;
++ Finansal Kapasite Evrağı (Bankadan alınmış A+ Finansal kapasite evrağı),
++ Banka Hesap ek süreleri evrağı,
++ Taşınabilir malvarlıkları (Hazine bonoları ve hisse senetleri (En az 250.000 TL ve üzeri miktarda)) bulundurmalıdır.
+ Başvuru sahibi Gayrimenkulü kayıtlı Gayrimenkul Danışmanlığı yada Kayıtlı Avukatlık bürosu aracılığı ile almalıdır. Daha detaylı bilgi için İletişim sayfamızda yer alan numaralarımızdan bizleri arayabilirsiniz.

Yunanistan Vatandaşlığı Almak için gerekli şartlar nelerdir?

Peki kimler bu programa dahil olabilir diyecek olursanız?
+ Parasını yurt dışından Yunanistan’a transfer edebilenler,
+ Paranın kaynağını gösterebilenler,
+ Uluslararası Terör Kapsamında olmayanlar,
+ Ülkelerinde Kriminal bir soruşturmaya tabi olmamış ve hakkında kesinleşmiş hüküm bulunmayanlar.

Golden Vize alındıktan sonra hangi aile bireylerini kapsamaktadır?
+ Eş ve çocuklar (21 yaşına kadar olanlar (Üniversite okuyanlar 24 yaşına kadar kalabilirler.))
+ Eşlerin Anne ve Babası ile Başvuranın Anne ve Babası
+ Şirket ve tüzel kuruluşlarda eğer şirket sahibi %100 hisse sahibi ise yukarıdaki haklara sahip olur. Şirket birden fazla ortaktan oluşuyorsa her bir ortak için yukarıdaki şartlar ayrı ayrı istenmektedir.

Golden Vize almanın avantajları nelerdir?
+ Avrupa Birliği ülkelerinde Serbest Dolaşım Hakkı (İngiltere Hariç)
+ Çocuklar için eğitim hakkı
+ Tüm aile bireyleri için sağlık koruması
+ Çalışma ve Ticaret yapma hakkı
+ Vatandaşlık hakkı alındıktan sonra Gayrimenkulleri satma veyahut yapılan yatırımları geri çekme hakkı
+ 8 yılsonunda bütün Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli Avrupa Birliği Pasaportu, Serbest Dolaşım, Çalışma ve Okuma Hakkı
+ 167 Ülkeye vizesiz seyahat hakkı

Uzun zamandır Avrupa Birliği üyesi olan Yunanistan, sıcak Akdeniz iklimi, Türk kültürüne yakınlığı ve yaşam biçiminin benzerliği, ulaşım kolaylığı sunmaktadır. Bu yönüyle de Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında tercih edilir konumdadır. Yunanistan’da ki son ekonomik kriz ile Gayrimenkul fiyatları çok cazip seviyelere inmiştir. Şu anda yapılacak yatırım yüksek kar marjı ile geri dönecektir. Bunun yanı sıra 26 ülkeyi kapsayan Schengen ülkelerinden birisi olan ülkede para birimi olarak Euro kullanılmaktadır.

Yunanistan Vatandaşlığı Almak istiyorsanız rehber olarak neden bizi tercih etmelisiniz?

+ Bizim firmamız Keyholders International Property grubunun bir parçasıdır ve Türkiye, İngiltere, Yunanistan ve Yunanistan’da şubeleri ve İspanyada ortak acentası bulunan bir şirkettir.
+ Avrupa Birliği kanunlarına tabi olarak hizmet vermektedir.
+ Aynı zamanda Türkiye’de kayıtlı bir firma olup Türk yasalarına tabi olarak da hizmet vermektedir.
+ Diğer firmaların aksine hem danışmanlık hem de gayrimenkul yatırım hizmeti vermekteyiz.
+ Sadece %100 yasal olan Gayrimenkul ilanlarını web sitemizde paylaşmaktayız.
+ Yurt dışındaki çözüm ortağımız olan avukatlık firmaları bu alanda en başarılı ve tecrübeli firmalardır.
+ Biz müşterilerimize bize ulaştıkları ilk günden itibaren başvurusu sonuçlanıncaya kadar kesintisiz danışmanlık hizmeti sunmaktayız. 40 Gün içerisinde Golden Vize kartlarını müşterilerimize teslim etmekteyiz.
+ Müşterilerimizin arzusu dahilinde yeminli tercümanlar aracılığı ile bu hizmeti yatırım yapmak istedikleri ülkede sağlamaktayız. (Ancak Tercümanlık masrafları müşterilerimize aittir)