Ispanya Vatandaşlığı Almak almak artık daha kolay. İspanya’da 2013 yılından itibaren Avrupa Birliği üyesi olmayan vatandaşlar için Golden Visa bir başka deyişle Altın Vize uygulaması başlatmıştır. Bu sistem nedir derseniz yatırım yolu ile vatandaşlık yani Golden Residence Permit programı olarak tanımlayabiliriz.

Program dahilinde vize almak isteyen kişilerin İspanya’da gayrimenkul satın almak, devlet tahvilleri satın almak veyahut istihdam sağlayacak bir iş kurmaları gerekmektedir. Bu sayede süresiz oturum izni elde edebilirsiniz.

Ispanya Vatandaşlığı Almak

2013 yılında vize vermeye başlayan İspanya’da Vatandaşlık Almak için aşağıda sıralanan maddelerden herhangi birisinin yapılması durumunda programa dahil olunabilir.
+ 500.000 € ve üzeri Gayrimenkul Yatırımı (500.000 € üzerinde kalan kısım için mortgage kullanılabilir. (Örn: Gayrimenkul 600.000 € ise 100.000 €’luk kısmına mortgage kullanılabilir.))
+ İspanya hazinesindeki tahviller için 2.000.000 €’luk yatırım.
+ 1.000.000 €’luk İspanya şirketlerinden alınacak hisse senedi yada 1.000.000 €’luk İspanya Şirketlerine yatırım yada 1.000.000 €’luk İspanya bankalarına 5 yıl boyunca geri çekmemek üzere para yatırılması. (Faizini istediği zaman çekme imkanı vardır.)

+ Eğer ki gayrimenkul almak isteyen şahıs D tipi vize ile yani Golden Vize almak için gerekli vize ile ülkeye giriş yaptıysa yanında;
++ Finansal Kapasite Evrağı (Bankadan alınmış A+ Finansal kapasite evrağı),
++ Banka Hesap ek süreleri evrağı,
++ Taşınabilir malvarlıkları (Hazine bonoları ve hisse senetleri (En az 500.000 TL ve üzeri miktarda)) bulundurmalıdır.
+ Yukarıda belirtilen 500.000 €’luk yatırım miktarlarına vergiler dahil değildir. Daha detaylı bilgi için İletişim sayfamızda yer alan numaralarımızdan bizleri arayabilirsiniz.

Ispanya Vatandaşlığı Almak için gerekli şartlar nelerdir?

Peki kimler bu programa dahil olabilir diyecek olursanız?
+ Parasını yurt dışından İspanya’ya transfer edebilenler,
+ Paranın kaynağını gösterebilenler,
+ Uluslararası Terör Kapsamında olmayanlar,
+ Ülkelerinde Kriminal bir soruşturmaya tabi olmamış ve hakkında kesinleşmiş hüküm bulunmayanlar.

Not: Hali hazırda İspanya’da yatırım yapmış bulunanlar bu program kapsamına girmemektedir. Ancak ikinci bir Gayrimenkul için yukarıda belirtilen şartlardan herhangi birisini sağladıktan sonra programa dahil olabilirler.

Golden Vize alındıktan sonra hangi aile bireylerini kapsamaktadır?
+ Eş ve çocuklar (18 yaşına kadar olanlar (18 yaş üzeri çocuklar bakıma muhtaç ise kalmaya devam edebilir.))
+ Eşlerin Anne ve Babası ile Başvuranın Anne ve Babası
+ Şirket ve tüzel kuruluşlarda eğer şirket sahibi %100 hisse sahibi ise yukarıdaki haklara sahip olur. Şirket birden fazla ortaktan oluşuyorsa her bir ortak için yukarıdaki şartlar ayrı ayrı istenmektedir.

Golden Vize almanın avantajları nelerdir?
+ Avrupa Birliği ülkelerinde Serbest Dolaşım Hakkı (İngiltere Hariç)
+ Çocuklar için eğitim hakkı
+ Tüm aile bireyleri için sağlık koruması
+ Çalışma ve Ticaret yapma hakkı
+ Vatandaşlık hakkı alındıktan sonra Gayrimenkulleri satma veyahut yapılan yatırımları geri çekme hakkı
+ 8 yılsonunda bütün Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli Avrupa Birliği Pasaportu, Serbest Dolaşım, Çalışma ve Okuma Hakkı
+ 167 Ülkeye vizesiz seyahat hakkı

Uzun zamandır Avrupa Birliği üyesi olan İspanya, sıcak Akdeniz iklimi, Akdeniz kültürüne yakınlığı ve yaşam biçiminin benzerliği, ulaşım kolaylığı sunmaktadır. Bu yönüyle de Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında tercih edilir konumdadır. İspanya diğer Avrupa ülkeleri için halen cazibe merkezi olup buda emlak piyasasını hareketli kılmaktadır. Bunun yanı sıra 26 ülkeyi kapsayan Schengen ülkelerinden birisi olan ülkede para birimi olarak Euro kullanılmaktadır.

Ispanya Vatandaşlığı Almak istiyorsanız rehber olarak neden bizi tercih etmelisiniz?

+ Bizim firmamız Keyholders International Property grubunun bir parçasıdır ve Türkiye, İngiltere, İspanya ve İspanya’da şubeleri ve İspanyada ortak acentası bulunan bir şirkettir.
+ Avrupa Birliği kanunlarına tabi olarak hizmet vermektedir.
+ Aynı zamanda Türkiye’de kayıtlı bir firma olup Türk yasalarına tabi olarak da hizmet vermektedir.
+ Diğer firmaların aksine hem danışmanlık hem de gayrimenkul yatırım hizmeti vermekteyiz.
+ Sadece %100 yasal olan Gayrimenkul ilanlarını web sitemizde paylaşmaktayız.
+ Yurt dışındaki çözüm ortağımız olan avukatlık firmaları bu alanda en başarılı ve tecrübeli firmalardır.
+ Biz müşterilerimize bize ulaştıkları ilk günden itibaren başvurusu sonuçlanıncaya kadar kesintisiz danışmanlık hizmeti sunmaktayız. 40 Gün içerisinde Golden Vize kartlarını müşterilerimize teslim etmekteyiz.
+ Müşterilerimizin arzusu dahilinde yeminli tercümanlar aracılığı ile bu hizmeti yatırım yapmak istedikleri ülkede sağlamaktayız. (Ancak Tercümanlık masrafları müşterilerimize aittir)